Tunezja i jej skarby. Sidi Bu Said

tunezja-wakacje

To miasteczko ma wyjątkowy urok i specyfikę, dzięki której stało się jednym z ciekawszych punktów w programie niemal każdej wycieczki w rejonie Tunisu. Sidi Bu Said to specyficzna miejscowość, na terenie której Tunezja może nas oczarować swoim pięknem oraz różnorodnością.

Górna część miasteczka to malownicze wzgórza, z których rozciągają się jedyne w swoim rodzaju widoki na morze. Tu, w odległości około 20 km od Tunisu, czeka na gości wiele innych atrakcji. Ciekawa zabudowa oraz interesujące wystawy to najważniejsze skarby, jakimi może nas oczarować Tunezja w tym miasteczku.

W czasie wycieczki po Sidi Bu Said warto pospacerować po historycznych uliczkach tego miasta. Każda z nich przypomina o jego długiej historii, sięgającej X wieku. W XIII wieku gościł tu Sidi Bu Said – suficki święty i uzdrowiciel, na cześć którego nazwane zostało miasteczko. Jego postać do dziś otoczona jest tu wielkim kultem, a poświęcone mu święta odbywają się każdego roku, w sierpniu. A co można zobaczyć w czasie wycieczki po miasteczku?

Arabskie budowle oraz rezydencje, wznoszone przez Francuzów w XIX wieku, to najciekawsze atrakcje w tym miejscu. W Sidi Bu Said mieści się jedna z ciekawszych placówek muzealnych, jakimi miłośników kultury może zachwycić Tunezja. To Centrum Muzyki Arabskiej i Śródziemnomorskiej, znane z ciekawej kolekcji dawnych instrumentów. Innym skarbem miasteczka jest rezydencja Dar el-Annabi z XVIII wieku. Obecnie jej wnętrza przyciągają turystów wspaniałymi dziełami sztuki, którym warto przyjrzeć się dokładniej. Tunezja i jej sztuka to zagadnienia wyjątkowo ciekawe, którym turyści chętnie poświęcają swój czas.

A jeżeli decydujesz się na wakacje w Polsce, zobacz, co można zwiedzić w pięknym Elblągu.

grecja Poprzedni post Greckie kurorty: Chania
Następny post Atrakcje Chorwacji – wyspa Rab