Norwegia – co warto zobaczyć w tym kraju?

Norwegia może się pochwalić wieloma pięknymi miastami, choć większość turystów zagląda na jej tren e względu na przyrodnicze bogactwo tego kraju.

Szczególnie atrakcyjnym celem wycieczki po tym kraju są Lofoty, kuszące pięknymi widokami oraz wyjątkową atmosferą. W jaki sposób można tutaj spędzić wolny czas? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę?

Co warto zobaczyć w Norwegii?

Dla wielu z nas norweskie Lofoty to przede wszystkim piękne widoki oraz tradycyjne wioski rybackie. Możliwość podziwiania tradycyjnych domów oraz kolorowych kutrów sprawia, iż wielu turystów bardzo chętnie spędza czas właśnie w tej części Norwegii. Nie brak tu miejsc idealnych dla piechurów, nie brak też atrakcji dla tych, którzy stawiają na samochodowe wycieczki.

Po Lofotach można się też przemieszczań na wiele innych sposobów. Jedną z ciekawszych propozycji są przejażdżki pociągiem Flamsbana, z którego okien rozciągają się niezapomniane widoki na potężne fiordy.

Norwegia – a gdzie warto się zatrzymać?

Norwegia może się m.in. malowniczą osadą Myrdal, chętnie odwiedzaną przez fanów trekkingu. Warto wtedy wiedzieć jak przygotować się na podróż w góry? Wielkie wrażenie robi też Telemark – znany ośrodek sportów zimowych, na terenie którego można zobaczyć Muzeum Morskie, przyciągające turystów bogatą ekspozycją. Warto tu również zajrzeć do Centrum Nauki i Wiedzy, w którym znalazło się wiele interaktywnych wystaw na temat m.in. żeglugi, morskiej logistyki i bezpieczeństwa na morzu. Nie lada gratką, szczególnie dla najmłodszych, jest tu wirtualny statek, którym mogą dowodzić zwiedzający. W Telemarku znajduje się też jeden z najciekawszych geoparków w Norwegii, któremu bardzo chętnie poświęcają swój czas miłośnicy historii naturalnej.

Wszystkie te atrakcje sprawiają, że wycieczki po norweskich Lofotach stają się jeszcze ciekawszym doświadczeniem dla każdego turysty, który chce odkryć piękno Skandynawii i zapoznać się z jej najcenniejszymi skarbami.

Poprzedni post Nad morze czy w góry? Co obrać za cel wakacyjny?
Następny post Dlaczego plaża sprawia, że czujemy się szczęśliwi?