Zalety i wady korzystania z biur podróży

podroz

Dyskusja na temat opłacalności wakacji z biurami podróży i możliwościami jakie one dają, a jakie odbierają istnieją już od dawna. Osoby korzystające z oferty biur podróży sobie bardzo cenią tę współpracę, zaś osoby podróżujące i planujące wszystko indywidualnie uważają to za jedyny słuszny sposób podróżowania. Racja jak zwykle jest po środku, tak więc zatem dla kogo są wakacje z biurem podróży, jakie mają zalety i wady?

Zalety wakacji z biurem podróży

Niewątpliwie największą zaletą jest prostota organizacji. Nie musisz indywidualnie szukać środka transportu, kupować biletów lotniczych, szukać taksówki czy autobusu z lotniska do hotelu itd. Nie musisz rezerwować hotelu ani niczego ustalać, ponieważ wszystko masz zagwarantowane w cenie wycieczki.

Po drugie ogromnym plusem jest fakt, że na zagraniczne wakacje nawet w nieco egzotyczne kierunki możesz polecieć praktycznie bez znajomości języka obcego. Wszystko jest zarezerwowane na Twoje nazwisko, więc nie musisz dogadywać się w sprawie terminów, rezerwacji itd. W razie problemów zawsze możesz zadzwonić do swojego rezydenta, który pomoże Ci dopełnić wszelkich formalności przy barierach językowych.

Trzecią zaletą jest cena. Jeśli wiesz jak i kiedy kupować wakacje z biurem podróży, to możesz korzystać z naprawdę świetnych ofert. Tygodniowe wakacji all-inclusive w Egipcie czy Turcji za 1000 złotych za tydzień? Całkiem możliwe, o ile możesz podjąć decyzję o wylocie w ciągu jednego dnia, bo jest akurat znakomita okazja last minute.

Wady spędzania wakacji z biurem podróży

Tak naprawdę wad nie ma wiele. Tak jak cena może być zaletą (jeśli wiesz jak i kiedy kupować wycieczki) to może być też wadą. Kupno wycieczki w samym środku sezonu wakacyjnego z 3-tygodniowym wyprzedzeniem to szansa na najwyższą cenę z możliwych. W takim przypadku rzeczywiście samodzielna organizacja może być tańsza.

Kolejnym minusem wakacji z biurem podróży jest to, że jesteś w jednym miejscu. Masz jeden hotel na cały okres i wszystkie transporty pod to dopasowane. Podróżując samemu możesz tygodniowe lub dwutygodniowe wakacje spędzić podróżując i co dwa dni zmieniając lokalizację zwiedzając najpiękniejsze miejsca. Oczywiście możesz z biurem podróży wykupić nawet najdalsze wycieczki fakultatywne, jednak długa podróż na wakacjach zabiera sporo czasu i może być męcząca.

Podsumowując, planowanie wakacji z biurem podróży ma mnóstwo zalet. Jeśli jednak ktoś lubi wakacje objazdowe i zwiedzanie przy okazji wielu lokalizacji, zna dobrze języki obce to prawdopodobnie wybierze indywidualną organizację podróży.

A jeżeli nie chcesz korzystać z biura podróży, zobacz, jak interesujące wakacje możesz spędzić, nocując w lesie na Turystyka Info.

katalonia Poprzedni post Dlaczego warto zwiedzić stolicę Katalonii
Następny post Nad morze czy w góry? Co obrać za cel wakacyjny?