Co robić w Toronto?

Toronto jest najważniejszym miastem do zobaczenia w Kanadzie. Pomimo tego, że jest to finansowa siła napędowa kraju, stolica znajduje się w Ottawie. Na pierwszy rzut oka Toronto nie ma zbyt wielu atrakcji. W zimie trudno jest dostrzec duży ruch poza centrum miasta, ale zapewniamy, że wraz z nadejściem lata jest to bardzo żywe miasto.

Zrób najlepsze zdjęcie panoramy Toronto z Wysp Torontońskich

Jest to łańcuch małych wysepek na jeziorze Ontario, wspaniałe miejsce do relaksu, oddalone zaledwie 10 minut promem od centrum miasta. W lecie jest to bardzo popularne miejsce, ponieważ posiada tysiące możliwości: park rozrywki, place zabaw, miejsca piknikowe i grille, a nawet miejsca do wypożyczenia kajaków. Przyjemnie jest też spacerować po dzielnicach mieszkalnych wysp, sprawia to, że chciałoby się mieć tam swój mały domek.

Wybierz się na wycieczkę nad wodospad Niagara

Kanadyjska strona wodospadu Niagara jest oddalona od miasta o mniej niż dwie godziny jazdy autobusem, a widok na wodospad jest o wiele lepszy niż od strony Nowego Jorku, więc nie możesz przegapić wycieczki, aby zobaczyć siłę spadającej wody. Jeśli masz czas, polecamy zatrzymać się tam na noc.

Co robić w Cairns w Australii?

Wspinaczka na CN Tower

Nie można opuścić Toronto nie widząc tego drapacza chmur, ponieważ ma ponad 500 metrów wysokości i jest klejnotem panoramy miasta. Była to najwyższa wieża na świecie od 1976 roku do czasu ukończenia budowy Burj Khalifa w Dubaju w 2010 roku. Jeśli z zewnątrz robi wrażenie, wyobraź sobie, jak wygląda miasto z góry. Po szklanej podłodze można spacerować na wysokości 342 metrów, a najwyższy taras widokowy znajduje się na wysokości 447 metrów. Opłata za wstęp wynosi 35 dolarów.

Daj się zaskoczyć Casa Loma

Z ponad 90 pokojami, ta zamieniona w muzeum rezydencja pełna dostojnych posesji jest warta odwiedzenia. Została ona zbudowana w 1911 roku, ale po 20 latach miasto Toronto przejęło ją, ponieważ właściciel był obciążony długami. Jeśli chcesz zobaczyć wnętrze, opłata za wstęp z przewodnikiem audio wynosi 25 dolarów.

Odkryj Kensington

Kensington jest jedną z najciekawszych dzielnic Toronto ze względu na swoją wielokulturowość. W ostatnich latach stała się modną dzielnicą dla artystów. Na jej ulicach zazwyczaj znajdują się targi żywności, biżuterii, sztuki i wielu innych rzeczy.

Wybierz się na mecz koszykówki lub baseballu

Kiedy byliśmy w Toronto, grali Toronto Blue Jays i nie przesadzając, 80% ludzi, na których się natknęliśmy, miało na sobie jakiś gadżet związany z tą drużyna: spinki, szaliki, koszulki… Dla fanów NBA dobrym pomysłem jest pójście do Air Canada Centre, ponieważ bilety są tańsze niż na innych stadionach w Stanach Zjednoczonych.

Poprzedni post Co zobaczyć w stolicy Kataru?
Następny post Atrakcje Paryża

Jeden komentarz w temacie “Co robić w Toronto?

Dodaj komentarz