Dlaczego warto zwiedzić stolicę Katalonii

katalonia

Katalonia jest jednym z najbogatszych regionów Hiszpanii. Jest to autonomiczna prowincja, która ma wszystkim zwiedzającym do zaproponowania niepowtarzalny klimat oraz kulturę. Nic więc dziwnego, że miejsce to jest odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Oczywiście najczęściej zatrzymują się oni w Barcelonie, stolicy regionu. Jest to miasto, które potrafi przyciągnąć do siebie turystów wieloma atrakcjami.

Zwiedzający mogą tutaj podziwiać wiele cudów architektury. Jednym z takich budynków na pewno jest Sagrada Familia, czyli w wolnym tłumaczeniu kościół Świętej Rodziny. Budowla ta owiana jest swego rodzaju tajemnicą. Na jej stworzenie Gaudi poświecił aż czterdzieści lat swojego życia. Co ciekawe budowa rozpoczęła się ponad sto dwadzieścia lat temu i do tej pory nie została ukończona. Do tego miejsca bardzo łatwo się dostać, ponieważ znajduje się ono tuż przy przystanku metra, który nosi taką samą nazwę.

Innym zabytkiem wartym obejrzenia jest Font Magica, czyli magiczna fontanna mieszcząca się przy Pałacu Narodowym. Uchodzi ona za jeden z symboli miasta więc trzeba ją uwzględnić w swoim planie zwiedzania miasta. To właśnie tutaj odbywają się niezapomniane spektakle światło-dźwięk. Jeśli będziemy chcieli zakupić prezenty oraz upominki dla znajomych odpowiednim miejsce do tego rodzaju czynności na pewno okaże się La Ramblas. Jest to ogromny deptak handlowy, na którym mieszczą się stragany z książkami, kwiatami oraz suwenirami. Deptak ten został zaprojektowany na wzór francuskich bulwarów. Miejsce to zawsze jest pełne turystów. Można tutaj spotkać wielu ciekawych ludzi reprezentujących różne kręgi kulturowe.

Nie zapomnij zarezerwować sobie co najmniej jednego urlopu w niesamowicie pięknych, polskich górach. Spójrz na najlepsze atrakcje górskich klimatów pod adresem www.kalatowki.com.pl.

Wbrew pozorom miejsca noclegowe w takim turystycznym miejscu jak Barcelona nie są takiego drogie. Czasem można znaleźć hostel jest znacznie tańszy niż ten, który znajduje się na przykład w Warszawie lub Krakowie. Oczywiście nie można liczyć na wielkie luksusy,ale standard jest bardzo zadowalający. Koszt czterdziestu-pięćdziesięciu złotych jest jak najbardziej do przyjęcia.

surinam Poprzedni post Kolonialne piękno Paramaribo w Surinamie
podroz Następny post Zalety i wady korzystania z biur podróży