Greckie kurorty: Chania

grecja

Chania to jeden z najpopularniejszych punktów na turystycznej mapie Krety, a wczasy na jej terenie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Za co znane biura podróży pokochały to miasto? Na jakie atrakcje powinniśmy zwrócić uwagę podczas wycieczki po jego terenie?

Chania to ważny port oraz ośrodek miejski, który dla wyspiarskiej gospodarki ma ogromne znaczenie. Ciekawa historia, ogromna ilość zabytków i malownicza okolica sprawiły, że Chania stała się też bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym. Czym może nas tu oczarować Kreta? Da kogo wczasy w tym mieście będą doskonałą propozycją?

Chania to miejsce idealne dla tych, którzy chcą się nacieszyć pięknem weneckiej architektury oraz muzealnymi zbiorami, dzięki którym można lepiej poznać dzieje Krety i jej mieszkańców. Potężne mury obronne oraz bastiony stały się jedną z wizytówek tego miasta, a spacer wzdłuż tych fortyfikacji może się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Na terenie tych fortyfikacji czeka jeszcze jedna atrakcja – Muzeum Morskie, w którym można zobaczyć makietę weneckiej Chanii oraz modele statków, które niegdyś wpływały do tutejszego portu. Sam port przyciąga ciekawym otoczeniem oraz latarnią morską, która w krajobrazie tego kurortu zajmuje miejsce bardzo ważne.

W czasie wycieczki po Chanii warto też zajrzeć do miejscowej katedry oraz odwiedzić synagogę Etz Hayyim. Jest ona jedną z nielicznych pamiątek po społeczności żydowskiej, która aż do wybuchu II wojny światowej miała istotny wpływ na rozwój tego miasta. Kościół św. Mikołaja oraz niewielki kościół św. Rocha są kolejnymi zabytkami sakralnymi, którym w tym mieście warto się uważniej przyjrzeć. Interesującym zabytkiem jest tez kościół Świętych Ubogich, w którego wnętrzu mieści się obecnie niewielka wystawa ikon.

Podczas zwiedzania Europy pamiętaj, że zachwycające miejsca znajdują się również w naszej starej, dobrej Polsce. Polecamy przyjrzeć się najlepszym atrakcjom Poznania na Poznań INFO.

Co jeszcze warto zobaczyć w Chanii? Godnym polecenia miejscem jest Muzeum Historyczne, mogące się pochwalić wieloma cennymi rycinami oraz dokumentami. Niezapomnianym doświadczeniem może się też okazać wizyta w Muzeum Archeologicznym, znanym z cennych zbiorów ceramiki minojskiej oraz ciekawych pamiątek z okresu rzymskiego. Ciekawe tabliczki z pismem linearnym, gliniane figurki byków sprzed 2 tysięcy lat oraz cmentarne stele – oto atrakcje, dzięki którym w czasie zwiedzania tego muzeum nie tylko ujrzymy wiele ciekawych przedmiotów, ale i w przyjemny sposób poszerzymy swą wiedzę na temat Grecji i jej kultury.

hotel Poprzedni post Poznaj zalety wynajmu hoteli na wakacje
tunezja-wakacje Następny post Tunezja i jej skarby. Sidi Bu Said