Co warto zobaczyć na Costa Brava?

Costa Brava to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wypraw, z którego Hiszpania jest bardzo dumna. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić uwagę? Co robić, by wczasy spędzone w tej części świata na długo zapisały się w naszej pamięci?

Wizyta w Costa Barva

Costa Barva to malownicze zatoki i wspaniałe plaże, na których można wypoczywać do woli. To również piękne miasta i miasteczka, których zwiedzanie na każdym z nas zrobi ogromne wrażenie. Obecnie wiele osób wybiera to miejsce na swoje wakacje, po tym, gdy redaktorzy w artykule dotyczącym taniego podróżowania samolotem wspomnieli o tej miejscowości. Jednym z tych miast, których podczas wypoczynku na terenie Costa Brava nie można pominąć, jest Girona. Najważniejsze miasto wybrzeża kusi średniowiecznym klimatem i cennymi zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Wrażenie robią potężne mury obronne oraz takie zabytki, jak gotycka katedra. W tym mieście wciąż można poczuć magię średniowiecza i odbyć fascynującą podróż w czasie.

Nie lada gratką dla miłośników historii i zabytkowych budowli będzie też wizyta w Tossa de Mar – uroczym miasteczku, którego atmosferze nie można się oprzeć. A że w jego pobliżu nie brak malowniczych miejsc do plażowania, turyści bardzo chętnie spędzają tu wolny czas. Warto też zajrzeć do miasteczka Blanes, na terenie którego czekają tradycyjne targi pełne warzyw oraz wspaniały ogród botaniczny – jeden z najpiękniejszych, jakimi może się pochwalić Hiszpania. Figueres przyciąga tych, których oczarowała twórczość Salvadora Dali, a jego dom jest tu najważniejszym celem wycieczki. Z pamiątkami po tym artyście można się też spotkać w Cadaqués – kolejnej miejscowości, dzięki której Costa Brava cieszy się tak dużym zainteresowaniem turystów.

Poprzedni post Najdłuższe molo w Europie i inne ciekawe fakty o Sopocie