Co robić w Cairns w Australii?

Cairns jest obowiązkowym przystankiem na większości tras wzdłuż wybrzeża Australii. Ma uprzywilejowaną lokalizację do odkrywania tego, co najlepsze na północy kraju: Wielkiej Rafy Koralowej, lasów wpisanych na listę światowego dziedzictwa, dróg z niesamowitymi widokami na wybrzeże. Chociaż samo miasto nie jest w żadnym wypadku najpiękniejsze w Australii, nie będziesz się nudzić się tam zdecydowanie nudzić.

Zwiedzanie australijskiej Wielkiej Rafy Koralowej

Wielka Rafa Koralowa jest jednym z cudów naszej planety, a Cairns jest idealnym miejscem do jej odwiedzenia! Jeśli chcesz zachwycić się kolorem wody, a przede wszystkim wspaniałym życiem morskim, które ona kryje, nie możesz przegapić tego miejsca. W rzeczywistości jest to największy żyjący gatunek na naszej planecie, 2600 km raju pełnego raf i wysp składających się z wielu gatunków twardych i miękkich koralowców. Dobrą opcją na jej zwiedzanie jest rejs katamaranem. Możesz nurkować z rurką i podziwiać wodę oraz wszystkie stworzenia w niej zawarte.

Ale katamaran to nie jedyny sposób, aby zobaczyć Wielką Rafę Koralową. Jeszcze bardziej popularne jest przelatywanie nad nią szybowcem. Obserwowanie jej z góry jest zapierająca dech w piersi. Będziesz mógł zobaczyć ciekawe kształty, które ją tworzą i jej małe wysepki.

Znajdź nietoperze, które żyją na rogu ulic Aplin i Abott. W drzewach kryje się mnóstwo nietoperzy, a ich wypatrywanie nie zajmie Ci dużo czasu…

Kup pamiątki, jedzenie lub skorzystaj z szybkiego masażu na nocnym targu RH. Jest to pchli targ z bardzo różnorodnymi stoiskami, które łączy jedno: atrakcyjne ceny.

Zrelaksuj się na wyspie Fitzroy. Zaledwie 45 minut promem od Cairns znajduje się ta piękna wyspa z plażami o krystalicznie czystej wodzie i szlakami, które przecinają prawie nietknięte lasy pełne życia. Chociaż pobyt tutaj jest drogi, warto spędzić kilka dni w tym raju.

Ochłodzić się w lagunie – obowiązkowy punkt programu w Cairns. Z braku plaży, w Cairns wybudowali basen, w którym można się ochłodzić nad morzem. Jest on otwarty codziennie od 6.00 do 21.00, z wyjątkiem środy, kiedy jest otwierany o 12.00 w celu konserwacji. W czasie wakacji szkolnych jest on pełen dzieci pluskających się i bawiących się strumieniami wody, które wychodzą z figur w kształcie ryb.

Poznaj kulturę Aborygenów w Tjapukai Aboriginal Cultural Park. Dostępne są różne dzienne i nocne wycieczki z lokalnymi przewodnikami, aby dowiedzieć się o historii Australii, słynnych bumerangach i tradycyjnych instrumentach zwanych didgeridoo. Północna Australia jest nadal domem dla niektórych Aborygenów i dowiedzenie się więcej na ich temat jest ciekawą rzeczą do zrobienia w Cairns.

Odwiedź ogrody botaniczne w Cairns, aby zobaczyć tropikalne rośliny Australii. Ogrody oddalone są od centrum miasta o około 3 kilometry, ale jeśli mamy czas warto przyjść na spacer i podziwiać tak zadbane rośliny.

Poprzedni post Podróż szlakiem znanych kasyn
Następny post Ciekawostki na temat Malediwów